Kosmetyka pojazdowa – czym jest i czy warto?

Jednym z podstawowych, a zarazem ważniejszych form dbania o auto jest kosmetyka samochodowa Poznań jest miejscem, gdzie bez problemu znajdziemy szereg usług, które pomogą odświeżyć pojazd. Auto- detailing to jeden z powszechniejszych sposobów i działań, które mają przede wszystkim na celu odnowić oraz zabezpieczyć lakier. W skład kosmetyki pojazdowej wchodzi również odnowa wnętrza czy felg. Pamiętajmy, że wraz z wiekiem samochód, a właściwie lakier traci blask i zaczynają pojawiać się rysy. Korekta lakieru to świetny sposób by pozbyć się tego problemu. O czym warto wiedzieć w kwestii kosmetyki aut?

Co warto wiedzieć?

Kosmetyka pojazdowa obejmuje niezwykle szeroki zakres usług, który jest uzależniony od konkretnej firmy. Na czym dokładnie skupia się auto- detailing oraz jakie czynności mogą wchodzić w skład prac?

Tak naprawdę kosmetyka pojazdowa to nic innego jak bardzo dokładne i precyzyjne mycie samochodu. Dzięki temu usunięte zostają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia oraz przybrudzenia. Zdecydowanie najpopularniejszą z prac jest korekta lakieru, której kluczowym zadaniem jest usunięcie niewielkich zarysować na pojeździe. Na takiej usłudze znacznie zyskuje wygląd ogólny auta. Korektę wykonuje się przy wykorzystaniu odpowiednich akcesoriów oraz środków chemicznych. W większości przypadków oprócz korekty, wykonuje się zabieg położenia powłoki ochronnej, która zabezpiecza pojazd na przyszłość.

Kosmetyka pojazdowa obejmuje niezwykle szeroki zakres usług, który jest uzależniony od konkretnej firmy

Jak prawidłowo wybrać usługę?

Większość firm oferuje wykonanie pracy w pakietach, zaczynając od podstawowych, a kończąc na bardzo zaawansowanych pracach. Wiele jest zależne przede wszystkim od potrzeb klienta. Wykorzystanie formy pakietów pozwala dopasować się do wymagań klienta.

Dostosowanie konkretnego pakietu odbywa się także na podstawie stanu technicznego samochodu. Raz wystarczająca będzie niewielka korekta, w innym przypadku być może będzie trzeba wykonać kompleksowe prace. Wraz z ilością prac, które trzeba wykonać rośnie również cena. Jest to absolutnie zrozumiała rzecz. Specjaliści z całą pewnością doradzą co warto zrobić przy samochodzie.

Na rynku znajdziemy aktualnie wiele firm, które zajmują się auto- detailingiem. Rosnąca popularność tego typu usług sprawia, że wiele osób decyduje się na kursy oraz szkolenia. Sprawia to, że koszt takiej usługi nie musi być liczony w tysiącach.

Ile kosztuje?


Cena za wykonanie usług kosmetycznych auta jest uzależniona przede wszystkim od zakresu prac. W większości przypadków ceny zaczynają się od około 500-600 zł, a kończyć się mogą nawet na 2-3 tysiącach. Znaczny wzrost ceny można również zaobserwować gdy chcemy nałożyć wosk bądź powłokę ceramiczną.

Kolejnym z czynników wpływających na finalny koszt jest odnowa środka auta. W większości jednak klienci decydują się na taką usługę, która w większości przypadków jest dobrym wyborem. Lwia część aut jest znacznie zaniedbana w środku, a auto- detailing stanowi wybawienie.

Zakres prac, który będzie uwzględniać praktycznie wszystkie usługi takie jak korekta lakieru, powłoka ceramiczna, czyszczenie felg i odnowa wnętrza będzie wiązać się z górnym kosztem w okolicach trzech tysięcy złotych.

Podsumowanie

Podsumowując, auto- detailing czyli kosmetyka pojazdowa to strzał w dziesiątkę jeśli potrzebujemy odnowić nasz samochód. Większość firm oferuje usługi nie tylko w postaci korekty lakieru, ale także czyści i odnawia środek pojazdu. W dzisiejszych czasach koszt takich prac nie musi być wcale duży. Warto jednak już na starcie określić swoje potrzeby oraz zasobność portfela.