Czym jest auto detailing i dlaczego warto skorzystać z tej usługi?

Właściwe dbanie o samochód jest niezwykle ważne. Wie o tym doskonale niemal każdy właściciel auta. Zadbany samochód to w końcu bezpieczniejsza jazda. Co więcej, takie auto nie traci wówczas zbyt szybko na swojej wartości. Ważne jest jednak, aby wiedzieć o tym, że właściwe dbanie o pojazd to nie tylko jego systematyczne serwisowanie. Nie można zapomnieć także o wyglądzie samochodów, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. W związku z tym coraz większa liczba właścicieli aut zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest auto detailing. Na czym ta usługa polega i dlaczego warto z niej skorzystać?

Czym jest auto detailing?

Ogólnie rzecz ujmując, powiedzieć można, że auto detailing to złożony proces polegający na gruntownej pielęgnacji auta

Ogólnie rzecz ujmując, powiedzieć można, że auto detailing to złożony proces polegający na gruntownej pielęgnacji auta. Jego celem jest przywrócenie samochodowi jego dawnego blasku. Do tego celu wykorzystuje się wysokiej jakości specjalistyczne kosmetyki pielęgnacyjne. Dzięki auto detailingowi kilkuletnie, a nawet kilkunastoletnie auto może znów wyglądać tak, jakby niemal przed chwilą wyjechało z salonu samochodowego. Auto detailing jest bowiem usługą, w trakcie której dba się o każdy, nawet najmniejszy szczegół i detal. Dotyczy to zarówno wnętrza samochodu, jak i jego wyglądu zewnętrznego. Na rynku działa wiele firm świadczących taką usługę. Warto jednak postawić na taką, która posiada odpowiednie doświadczenie w tym zakresie. Dobrym przykładem może być tu Auto Detailing Poznań.

Co różni auto detailing od zwykłego mycia?

Wielu osobom auto detailing kojarzy się po prostu z gruntownym myciem auta. Nic bardziej mylnego. Jest to proces dużo bardziej skomplikowany. Przede wszystkim auto detailing jest dużo bardziej szczegółowy w porównaniu ze zwykłym myciem. Po drugie, jego cel jest zupełnie inny. Jeśli chodzi o zwykłe mycie samochodu, to robi się to po prostu po to, aby usunąć z karoserii zabrudzenia. Z kolei w auto detailingu chodzi nie tylko o usunięcie zabrudzeń, ale również o usunięcie o wszelkich mankamentów wizualnych. Dlatego konieczne jest tu zastosowanie specjalistycznych preparatów oraz najwyższa precyzja. Jak zatem można się domyślić, po wyjeździe samochodu z serwisu auto detailingu wygląda ono znacznie lepiej.

Ogólnie rzecz ujmując, powiedzieć można, że auto detailing to złożony proces polegający na gruntownej pielęgnacji auta

Jak wygląda auto detailing z zewnątrz samochodu?

Proces auto detailingu składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich polega na bardzo dokładnym umyciu całego samochodu i usunięciu z niego wszelkich zabrudzeń. Umyte zostają wszystkie elementy auta, czyli nie tylko karoseria, ale i koła, szyby oraz opony. Skrupulatnie czyszczone są wszystkie zakamarki auta, nawet te najtrudniej dostępne. Po umyciu samochodu karoseria jest osuszana. Kolejny etap to dokładne polerowanie lakieru. Do celu celu stosuje się specjalne kosmetyki samochodowe oraz urządzenia polerskie. Następnie karoseria auta zostaje dokładnie oczyszczona z wszelkich pozostałości po preparatach czyszczących. Na koniec na karoserię nakładana jest warstwa ochronna, którą najczęściej stanowi naturalny bądź syntetyczny wosk.

Jak wygląda auto detailing wnętrza auta?

Auto detailing to nie tylko zmiana wyglądu samochodu z zewnątrz, ale i wewnątrz. W tym przypadku cały proces zaczyna się od bardzo dokładnego wyczyszczenia całej tapicerki, a także wszystkich elementów plastikowych. Oczywiście wykorzystywane są do tego specjalistyczne preparaty czyszczące przeznaczone do pielęgnacji samochodów. Co ważne, jeśli tapicerka jest uszkodzona, wówczas zostaje naprawiana lub wymieniana na nową. Kolejny krok to umycie wszystkich szyb od wewnątrz. Na koniec dokładne czyszczone są wszystkie miejsca trudno dostępne. Dzięki temu auto także od wewnątrz znów zaczyna lśnić.