Czy warto zdecydować się na korektę lakieru?

W naszych samochodach bardzo denerwuje nas utrata blasku, jak i zmatowienie lakieru. Jest to proces naturalny, który to spowodowany jest oddziaływaniem otoczenia. Za mała wiedza o tym, jak dbać o samochody w prawidłowy sposób, substancje chemiczne, organiczne zabrudzenia, jak i czynniki mechaniczne pogorszą znacznie wygląd naszej powłoki lakierniczej. Jest to na całe szczęście odwracalny proces. Wszystko za sprawą usługi, jaką jest GlancProjekt korekta lakieru Poznań.

Co to takiego?

Korekta lakieru jest jednym z najbardziej spektakularnych zabiegów detailingowych

Korekta lakieru jest jednym z najbardziej spektakularnych zabiegów detailingowych. Zmatowienia oraz rysy znikają, a lakier lśni blaskiem nieskazitelnym. Dzięki polerowaniu usuwa się wszelkie zarysowania, jak i poprawmy wizualny stan lakieru. Zarysowania można podzielić na głębokie, średnie i drobne. Większość osób przede wszystkim ubolewa nad rysami głębokimi, które są rzeczywiście najtrudniejsze do usunięcia. W takich przypadkach trzeba już wykorzystać specjalistyczne narzędzia. Nawet najlepsze narzędzia nam nie pomogą, gdy nie wiemy, na czym polega korekta lakieru oraz nie posiadamy doświadczenia na ten temat.

To, co można zrobić z lakierem, jest zależne od wartości oraz jego grubości, jak i od stanu szczegółowego powłoki lakierniczej. Wszystko to sprawdza się podczas oględzin pojazdy. Bardzo ważnym czynnikiem jest także to, czy samochód był już kiedyś polerowany i lakierowany. Jeśli tak, to ważne jest także to, w jaki sposób. Nie sztuką jest pozbycie się rys. Tak naprawdę sztuką jest osiągnięcie genialnego efektu, ale tylko i wyłącznie przy jednoczesnym poszanowaniu powłoki lakierniczej. Naszym założeniem jest to, aby lakier był rzeczywiście w dobrej kondycji i to przez wiele, wiele lat. Chyba każdy z nas chce mieć samochód w stanie takim, jakby dopiero co wyjechał z salonu, prawda?

W korekcie lakieru niezwykle ważne jest to, aby wszystko przebiegało w sposób bezpieczny

W korekcie lakieru niezwykle ważne jest to, aby wszystko przebiegało w sposób bezpieczny. Warsztaty zajmujące się korektą lakieru traktują z olbrzymim poszanowaniem powierzchnię lakierniczą. Dzięki takowemu podejściu samochód zachowuje wszelkie prawidłowe wartości lakieru i w dalszym ciągu jest chroniony przed czynnikami zewnętrznymi oraz także mechanicznymi. Taki samochód może być w przyszłości jeszcze kilka razy polerowany. Aby móc osiągnąć stan takiej świetnej korekty lakieru, to nie tylko jest potrzebny czas, ale także narzędzia, wiedza oraz doświadczenie osób zajmujących się tym zadaniem. Wszystko po prostu musi być idealne. Dobrych warsztatów detailingowych na naszym rynku jest całkiem sporo. Wybierzmy mądrze.