Auto detailing – na czym właściwie polega?

Czysty i zadbany pojazd to wizytówka człowieka – jest to bardzo popularne powiedzenie, które ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Osoby postronne widząc kierowcę w dobrze utrzymanym aucie, z pewnością będą miały dobre zdanie (nie tylko o samochodzie, lecz również o samym właścicielu). Z pomocą przychodzi tutaj usługa zwana auto detailingiem – co to właściwie jest i jak się ją wykonuje?

AUTO DETAILING – CO TO?

Jest to niezwykle dokładne i kompleksowe czyszczenie pojazdów. W całym procesie można wyróżnić kilka etapów, m.in:

  • czyszczenie felg
  • polerowanie reflektorów (kloszy)
  • całkowite odświeżenie wnętrza pojazdu
  • polerowanie karoserii
  • czyszczenie szyb
  • i inne usługi dodatkowe, które klient może sam wybrać.

CZY AUTO DETAILING TO TYLKO MYCIE I KONSERWACJA?

Czysty i zadbany pojazd to wizytówka człowieka - jest to bardzo popularne powiedzenie, które ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Decydując się na auto detailing z pewnością nikt nie będzie zawiedziony efektami pracy specjalistów – wszelkie zabrudzenia, które były obecne na samochodzie przed czyszczeniem, zostaną usunięte. Dla pracowników bardzo ważne jest jednak nie tylko zlikwidowanie zabrudzeń, lecz także drobnych skaz na lakierze – mowa tutaj o niewielkich rysach czy nawet małych wgnieceniach. Zostawiając auto w rękach profesjonalistów można mieć pewność, że zaopiekują się oni samochodem z ogromną „czułością”.

AUTO DETAILING – CO WCHODZI W SKŁAD TEJ USŁUGI?

Osoba, która pierwszy raz słyszy słowo „auto detailing” z pewnością nie wie, z czym dokładnie ma do czynienia. Pojęcie to można wyjaśnić poprzez wyróżnienie czynności, z których auto detailing się składa – są to:

  • mycie pojazdu – jest ono przeprowadzane wieloetapowo. Dzięki temu z łatwością zostanie usunięta lotna rdza, owady czy typowe zabrudzenia drogowe takie jak ślady smoły.
  • odtłuszczanie lakieru – proces ten jest niezbędny, aby przygotować powierzchnie do nałożenia specjalnych środków czyszczących i konserwujących, np. pasty polerskiej.
  • polerowanie karoserii – profesjonalne warsztaty używają do tego specjalnych maszyn, odpowiednich gąbek oraz past. Taka „regeneracja” lakieru z pewnością przywróci blask pojazdu, a co za tym idzie, będzie się on doskonale prezentował na drodze.
  • woskowanie – głównym celem woskowania jest ochrona karoserii przed szkodliwymi czynnikami (np. odpryskami od drobnych kamyków). \

AUTO DETAILING – CZY WARTO?

Auto detailingu nie można porównywać do klasycznego mycia auta na myjni czy indywidualnej konserwacji samochodu przy użyciu past zakupionych w sklepie. Profesjonaliści, którzy zajmują się zawodowo tym tematem mają ogromną wiedzę, jeśli chodzi o motoryzację – na pewno warto chociaż raz spróbować skorzystać z auto detailingu, a nie jedna osoba wróci ponownie. Auto detailing Poznań potrafi naprawdę zdziałać cuda, dzięki czemu auto po zakończeniu czyszczenia będzie wyglądało jak nowe.